Od 1 września 2026 r. pacjentom będzie łatwiej uzyskać refundowane wyroby medyczne z NFZ. Ministerstwo Zdrowia chce rozszerzyć listę lekarzy uprawnionych do wystawiania zleceń m.in. na protezy, ortezy, sprzęt do kontroli cukrzycy czy wyroby stomijne. Zmiany mają skrócić drogę do potrzebnego sprzętu i ograniczyć biurokrację.
Źródło: klik












